luni, 6 februarie 2017

Despre nimic şi despre tot

         Uneori nu ştim despre ce să vorbim ,dar o facem.Să vorbeşti despre un subiect concret este uşor ,să vorbeşti când nu mai ai nimic de spus e mai greu.Uneori o pagină albă pote părea înspăimântătore ,te tot întrebi cu ce să o umplii .Astăzi nu ştiu despre ce vreu să scriu ,doar ştiu că vreau să vă scriu.
 Ştiu că îmi place să murdăresc acea pagină albă cu ale mele cuvinte ,imaginându-mi că undeva ,cândva un om o va citii şi va fi inspirat .Aş vrea ca ,cuvintele să călătorească în întreaga  lume ,iar apoi să se întoarcă cu zâmbete la mine.E frumos ca o parte din tine să fie în sufletul şi mintea altor persoane .

                               Cu drag,un călator clandestin ce s-a oprit în mintea ta .Mulţumesc că m-ai primit!