duminică, 4 iunie 2017

Orice drum duce la tine.

Oriunde ai pleca până la urmă te vei întoarce...la tine.Oricât ai încerca să fugi si oricât te-ai afunda în lucruri sau în peisaje sau în alți oameni până la urma ajungi tot la tine.Poți amână întâlnirea cu tine,dar niciodată nu poți sa o anulezi. Orice drump duce în final la Tine . (Asa că ar trebuii să devi o persoana mai bună pentru ca va trebuii sa te suporți  toată viața )

sâmbătă, 3 iunie 2017

,,Bine"

Uneori oamenii pur și simplu...pleacă. Uneori e ciudat cum un om de care ai fost apropiat devine un strain. Tu iti amintesti cum vorbeati despre orice,cum stiai tot ce se intampla in viata lui ,iar acum sti dor că  e ,,bine". (Acel bine mascat pe care il spune orice om din obișnuință, fără sa se gandeasca macar daca e adevarat).
 ,,Bine" -un cuvânt ce nu spune nimic ,un cuvânt ce te tine la distanță.

vineri, 2 iunie 2017

O alta foie din jurnal (1)

In jurul nostru sunt multe ispite.Uneori suntem pacaliti de ele ,iar alteori ne lasam de buna voie ,, pacaliti".Uneori alegem greșit.Uneori ,,traind clipa"  distrugem viitorul ,iar uneori gandindu-ne la viitor uitam sa traim prezentul.Ai crede ca tot ce faci nu e bine,ai crede ca nu e cala sa rezovi situatia,ai crede ca oricât ai vrei tot nu vei putea sa infrangi răul . (Dar nu e asa).Uneori credem ca regulile sunt prea stricte ,ca ne tin de parte de ceea ce iubim ,dar adevarul e ca regulile nu fac altceva devat sa ne dea sansa sa invatam sa iubim ce trebuie ,sa învățăm sa iubim ceea ce ne face bine.