Câtă grijă îţi poartă Domnul ţie, atâta grijă să porţi şi tu Mântuirii.
Câte sacrifici a facut Hristot pentru tine ,atâte ,,sacrificii" să faci şi tu pentru El.
Câtă iubire îţi poartă Domnul are atâta iubire să Îi porşi şi tu.
Cătă milostenie are Domnul ,atâta milosteni să ai şi tu faţă de semeni.
Cât iartă Domnul ,atâta să ierţi şi tu.
Ştiu că e imposibil să faci exact tot ce am scris mai sus ,dar important e să încerci ,important e să vrei ,important e să Îl iubeşti pe Domnul atât de mult încât să încerci să fii asemenea Lui .El vrea să fii lângă El ,vrea să fi copilul Lui ,vrea să împartă cu tine tot ce e frumos .Hristos a murit pentru tine ,El a făcut ce e mai greu,tu trebuie să regreţi păcatele ,să iubeşti şi să ai nădejde.
luni, 24 octombrie 2016
vineri, 21 octombrie 2016
Dumnezeu şi iubirea.
Dumnezeu şi iubirea.
Ştiu că v-am mai scris de multe ori despre acest subiect ,dar e tot ce pot face mai bun.Asta e tot ce pot face acum pentru voi.Nu reuşesc tot timpul să fac lucruri bune.Sunt unele zile pe care eu le pierd degeaba,sunt greşeli pe care eu le fac...Tot ce pot face pentru voi e sa va spun ca Dumnezeu vă iubeşte şă să vă rog,să Îl iubiţi şi voi.Cel mai mare cadou pe care l-ati primit e iubirea,nimic nu poate fi mai valoros decât ea.Luptaţi pentru iubire veşnică,pentru Lumină, caci doar aşa vă v-eţi salva sufletul,doar aşa va fi linişte şi pace.
Ştiu că v-am mai scris de multe ori despre acest subiect ,dar e tot ce pot face mai bun.Asta e tot ce pot face acum pentru voi.Nu reuşesc tot timpul să fac lucruri bune.Sunt unele zile pe care eu le pierd degeaba,sunt greşeli pe care eu le fac...Tot ce pot face pentru voi e sa va spun ca Dumnezeu vă iubeşte şă să vă rog,să Îl iubiţi şi voi.Cel mai mare cadou pe care l-ati primit e iubirea,nimic nu poate fi mai valoros decât ea.Luptaţi pentru iubire veşnică,pentru Lumină, caci doar aşa vă v-eţi salva sufletul,doar aşa va fi linişte şi pace.
sâmbătă, 8 octombrie 2016
Acasă
Te simţi acasă
Când ploaia-ţi picură în suflet.
Te simţi acasă,
Când pacea sufletul ţi-l umple.
Te simţi acasă,
Când unde mergi
Un gol se umpe.
Te simţi acasă,
Nu doar în ziduri,
Ci şi în suflet.
Când ploaia-ţi picură în suflet.
Te simţi acasă,
Când pacea sufletul ţi-l umple.
Te simţi acasă,
Când unde mergi
Un gol se umpe.
Te simţi acasă,
Nu doar în ziduri,
Ci şi în suflet.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)