Câtă grijă îţi poartă Domnul ţie, atâta grijă să porţi şi tu Mântuirii.
Câte sacrifici a facut Hristot pentru tine ,atâte ,,sacrificii" să faci şi tu pentru El.
Câtă iubire îţi poartă Domnul are atâta iubire să Îi porşi şi tu.
Cătă milostenie are Domnul ,atâta milosteni să ai şi tu faţă de semeni.
Cât iartă Domnul ,atâta să ierţi şi tu.
Ştiu că e imposibil să faci exact tot ce am scris mai sus ,dar important e să încerci ,important e să vrei ,important e să Îl iubeşti pe Domnul atât de mult încât să încerci să fii asemenea Lui .El vrea să fii lângă El ,vrea să fi copilul Lui ,vrea să împartă cu tine tot ce e frumos .Hristos a murit pentru tine ,El a făcut ce e mai greu,tu trebuie să regreţi păcatele ,să iubeşti şi să ai nădejde.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu