vineri, 23 septembrie 2016

Scrisori

Îmi plac scrisorile .Când scrii tu însuţi ceva ,când pixul mânuit de tine lasă urme pe hârtie e minunat .Când vezi o foaie albă în faţa ta ,la ce te gândeşti? Mi se pare că oamenii sunt mai sinceri în scrisori,mi se pare că în scris au curajul să spună mai multe decât verbal .Cuvintele  au parcă un alt sens ,unul mai profund .Scrisorile mi se par elegante ,sincere ...cumva prin scrisori aduci lumea din mintea ta pe hârtie ,în lumea reală. Oameni scriu scrisori :când nu au curajul sa spună ceea ce simt în faţă ,când vor să fie ascultaţi ,cănd vor sa îţi arate cât de important eşti tu pentru ei .Acest mod de a comunica îţi oferă şansa de a reflecta adânc la ce ai de spus .În trecut era o obijnuinţă să primeşti scrisori (nu era ceva deosebit) ,dar azi a primi o scrisoare înseamnă a primii un sincer,,  îmi pasă de tine ,ţin la tine ".