vineri, 23 septembrie 2016

Scrisori

Îmi plac scrisorile .Când scrii tu însuţi ceva ,când pixul mânuit de tine lasă urme pe hârtie e minunat .Când vezi o foaie albă în faţa ta ,la ce te gândeşti? Mi se pare că oamenii sunt mai sinceri în scrisori,mi se pare că în scris au curajul să spună mai multe decât verbal .Cuvintele  au parcă un alt sens ,unul mai profund .Scrisorile mi se par elegante ,sincere ...cumva prin scrisori aduci lumea din mintea ta pe hârtie ,în lumea reală. Oameni scriu scrisori :când nu au curajul sa spună ceea ce simt în faţă ,când vor să fie ascultaţi ,cănd vor sa îţi arate cât de important eşti tu pentru ei .Acest mod de a comunica îţi oferă şansa de a reflecta adânc la ce ai de spus .În trecut era o obijnuinţă să primeşti scrisori (nu era ceva deosebit) ,dar azi a primi o scrisoare înseamnă a primii un sincer,,  îmi pasă de tine ,ţin la tine ".


Dragă cititorule,
Îţi mulţumesc că citeşti acest blog.Eşi o persoană specială .Vreau să şti că tot ce scriu aici e pentru a încerca să te ajut .Sunt multe sfaturi pe care am să ţi le dau .Eu nu sunt perfectă şi nu respect întodeauna sfaturile pe care eu însumi le dau ,dar sper ca tu să o faci .Nimeni nu e perfect ,nici eu nu sunt. Nu ai cum să fii perfect ,dar poţi încerca să fii cât poţi tu de bun. Eu cred că tu poţi face lucruri minunate.Uneori suntem parcă împietriţi ,dar nu mai vreau să fim aşa. Vreau să fim liberi în a iubii şi a face lucruri bune .Noi trebuie să ne dăm voie să fim aşa cum defapt Tatăl ne-a creeat.
Mi-ar plăcea să îmi scrieţi şi voi ..Sunt fericită când văd că a mai intrat cineva pe blog .Tu eşti important pentru mine .

                                                                                                        Cu drag,un prieten.







Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu