marți, 23 ianuarie 2018

Scrie cu suflet

Pe un blog sa scrii ca și cum nu ar mai citi nimeni și in acelas timp sa scrii ca si cum ar citi toata lumea.

miercuri, 10 ianuarie 2018

Sa iubesti !

Ce frumos e sa iubesti, sa iubesti viata,sa iubesti oamenii in general ,sa-L iubesti pe Dumnezeu sa iubesti ce e frumos,sa iubesti ce e bun.Sa traiesti intr-o lume plina de iubire,sa traiesti intr-o lume in care sa faci lucruri bune e natural ,sa iubesti si doar sa iubesti.
Iubirea te face mai bun, te face sa vrei sa ii ajuti pe altii, te face sa te simti liber si sa fi fericit.

joi, 30 noiembrie 2017

Simte!

Avem atatea emotii ascunse in noi.Avem temeri,frici,bucurii,sperante...Suntem nerabdatori, entuziasmati sau ingandurati.Explodam de emotie.Dar uneori ne simtim goi de noi insine,ne simtim plictisiti si fara chef...abia golul acesta este o emotie de care sa ne temem.  Cand nu mai simti nimic,cand nu mai vrei sa lupti,cand nu iti mai pasa ,atunci trebuie sa incepi sa te temi.Nu te lasa invins de indiferente, nu te lasa sa cazi in abisul nepasarii.Da,stiu, uneori prin nepasare te aperi de suferinte ,dar vei realiza mai tarziu ca e mult mai mica durerea provocata de orice altceva decat aceea provenita din incapacitatea de a mai simtii.

sâmbătă, 5 august 2017

sâmbătă, 29 iulie 2017

Exact asa cum esti

Hey!Uita-te la tine ...esti asa bun frumos si curajos.Esti exacta asa cum trebuie sa fii.Unii oameni iti vor spune ca esti prost,altii ca nu eati atent,altii ca nu te pricepi la nimic ,dar stii ce...nu contează.Nu conteaza toate astea,nu conteaza ca nu esti perfect...conteaza doar ca esti TU.Dumnezru te-a creeat  ca sa fi cum vrei tu sa fii nu cum vor altii,nici macar El nu iti impune cum sa fii desi ar avea tot dreptul.Tu esti un om asa de minunat prin simplu fapt ca Dumnezru a ales sa te nasti ,El a crezut ca lumea are nevoie de Tine.Asa ca da,poate nu esti cel destept sau cel mai carismatic ,dar Dumnezeu te-a creeat pentru ca stie ca cineva are nevoie de tine exact asa cum esti.Te iubesc!

joi, 27 iulie 2017

Reintregiti

Nu e ciudat cum oamenii devin parte din noi?E ca și cum tu esti ca un puzzel ,iar oamenii din jurul tău sunt bucățile ce te formează.Dacă un om pleacă din viața ta te simți incomplet. Poate uneori nu vedem ce e atât de special la un om.Poate uneori nu înțelegem de ce o persoana e atât de importanta pentru alta.Noi suntem importanti unii pentru altii pentru ca Dumnezeu ne-a creeat ca un tot.Suntem ca acelasi suflet despărțit in mai multe trupuri si doar împreună putem redevrnii întregi.

duminică, 4 iunie 2017

Orice drum duce la tine.

Oriunde ai pleca până la urmă te vei întoarce...la tine.Oricât ai încerca să fugi si oricât te-ai afunda în lucruri sau în peisaje sau în alți oameni până la urma ajungi tot la tine.Poți amână întâlnirea cu tine,dar niciodată nu poți sa o anulezi. Orice drump duce în final la Tine . (Asa că ar trebuii să devi o persoana mai bună pentru ca va trebuii sa te suporți  toată viața )