sâmbătă, 29 iulie 2017
Exact asa cum esti
Hey!Uita-te la tine ...esti asa bun frumos si curajos.Esti exacta asa cum trebuie sa fii.Unii oameni iti vor spune ca esti prost,altii ca nu eati atent,altii ca nu te pricepi la nimic ,dar stii ce...nu contează.Nu conteaza toate astea,nu conteaza ca nu esti perfect...conteaza doar ca esti TU.Dumnezru te-a creeat ca sa fi cum vrei tu sa fii nu cum vor altii,nici macar El nu iti impune cum sa fii desi ar avea tot dreptul.Tu esti un om asa de minunat prin simplu fapt ca Dumnezru a ales sa te nasti ,El a crezut ca lumea are nevoie de Tine.Asa ca da,poate nu esti cel destept sau cel mai carismatic ,dar Dumnezeu te-a creeat pentru ca stie ca cineva are nevoie de tine exact asa cum esti.Te iubesc!
joi, 27 iulie 2017
Reintregiti
Nu e ciudat cum oamenii devin parte din noi?E ca și cum tu esti ca un puzzel ,iar oamenii din jurul tău sunt bucățile ce te formează.Dacă un om pleacă din viața ta te simți incomplet. Poate uneori nu vedem ce e atât de special la un om.Poate uneori nu înțelegem de ce o persoana e atât de importanta pentru alta.Noi suntem importanti unii pentru altii pentru ca Dumnezeu ne-a creeat ca un tot.Suntem ca acelasi suflet despărțit in mai multe trupuri si doar împreună putem redevrnii întregi.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)