joi, 30 noiembrie 2017
Simte!
Avem atatea emotii ascunse in noi.Avem temeri,frici,bucurii,sperante...Suntem nerabdatori, entuziasmati sau ingandurati.Explodam de emotie.Dar uneori ne simtim goi de noi insine,ne simtim plictisiti si fara chef...abia golul acesta este o emotie de care sa ne temem. Cand nu mai simti nimic,cand nu mai vrei sa lupti,cand nu iti mai pasa ,atunci trebuie sa incepi sa te temi.Nu te lasa invins de indiferente, nu te lasa sa cazi in abisul nepasarii.Da,stiu, uneori prin nepasare te aperi de suferinte ,dar vei realiza mai tarziu ca e mult mai mica durerea provocata de orice altceva decat aceea provenita din incapacitatea de a mai simtii.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu