marți, 23 august 2016

Dumnezeu e iubire

Unde este iubire acolo este şi Dumnezeu. Unde nu este iubire este păcat .

Poate ţi se pare că Dumnezeu cere prea multe ,dar nu este aşa .Dumnezeu cere un sigur lucru...IUBIRE.
Toate celelalte porunci se rezumă la iubire .Şi chiar şi atunci când greşeşti tot iubirea te întoarce către Dumnezeu .Toţi ştim că iubirea este cel mai frumos sentiment din lume .Toţi vrem să iubim şi să fim iubiţi ,toţi avem nevoie de iubire ,deci...toţi avem nevoie de Dumnezeu .Dar nu uita iubirea nu înseamnă gelozie ,egoism ,mândrie .Iubirea e bunătate ,e pace ,e linişte ...iubirea e Dumnezeu.
Nu există om  care să nu vrea iubire .Dar de ce există oameni care nu îl vor pe Dumnezeu?
Gândeşte-te bine...şi nu uita :dacă îl respingi pe Dumnezeu ,respingi iubirea.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu