vineri, 2 iunie 2017
O alta foie din jurnal (1)
In jurul nostru sunt multe ispite.Uneori suntem pacaliti de ele ,iar alteori ne lasam de buna voie ,, pacaliti".Uneori alegem greșit.Uneori ,,traind clipa" distrugem viitorul ,iar uneori gandindu-ne la viitor uitam sa traim prezentul.Ai crede ca tot ce faci nu e bine,ai crede ca nu e cala sa rezovi situatia,ai crede ca oricât ai vrei tot nu vei putea sa infrangi răul . (Dar nu e asa).Uneori credem ca regulile sunt prea stricte ,ca ne tin de parte de ceea ce iubim ,dar adevarul e ca regulile nu fac altceva devat sa ne dea sansa sa invatam sa iubim ce trebuie ,sa învățăm sa iubim ceea ce ne face bine.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu