Îţi-e frică ? Îţi zic un secret: şi mie îmi e teamă uneori.
Toţi ne temem ,nu e o ruşine să recunoşti asta .De fapt a recunoaşte că te temi e o dovadă de curaj .
Frica e peste tot...unora le e teamă de întuneric ,altora de înălţimi ,altora de singurătate , dar şti ceva...nu contează asta. Nu lăsa frica să te împiedice să fii fericit .E normal să îţi fie frică uneori , e normal să te temi , dar nu e normal să te laşi controlat de frici.
Nu e imortant de ce te temi ,importante sunt lucrurile /persoanele care te fac să treci peste aceste temeri. Îţi e teamă ? ... şi ce . O să laşi teama să te controleze? Chiar dacă îţi e frică de înălţimi ,poţi sări cu paraşuta .Chiar dacă îţi e frică de întuneric ,poţi dormi cu lumina stinsă. Chiar dacă te temi să nu fii rănit ,caută iubirea . Poate te vei îndoii ,pote îţi v-a tremura glasul de emoţie ,poate vei simţi nevoia de a fugii , dar asta nu ar trebui să te împiedice să stai acolo şi să înfrângi obstacolele .
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu