Atât de multe gânduri îţi trec prin cap în fiecare zi ...Uneori pari atât de liniştit
.Dacă ar ştii ceilalţi cât de mult zgomot e ,de fapt,acolo (la tine în cap).Eşti un mic univers .Pari limitat ,însă nu e aşa .Mintea , întradevăr, e limitată , însă sufletul şi iubirea depăşesc orice barieră. Iubirea e infinită ,nu are timp sau loc. Nu o vezi ,nu o poţi transpune în timp sau loc ,tu doar...o simţi. Nu ştii unde începe ,dar ştii că nu se termină . Nu o vezi , dar eşti sigur că există . Unde se termină infinitul acolo se termină şi iubirea .
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu