joi, 2 iunie 2016

Cum ar fii viat ta , daca nu L-ai primii pe Dumnezeu ?

Cum ar fii viat ta , daca nu L-ai primii pe Dumnezeu ?

               1.Nu ai mai avea speranta.
               2.Nu ai mai avea iubire.
               3.Nu ai mai avea pace si liniste sufleteasca.

Care ar fii rostul vietii?

                 Niciunul.
                 Am fi doar niste fire de nisip ce se risipesc in vant. Fiecare dintre noi avem o menire pe acest Pamant ,dar daca Il piedem pe Dumnezeu nu mai gasim acea menire.Daca Il pierdem pe Dumnezeu ,pierdem totul .

Ce ar conta?
             Nimic.
             Pentru ca fara Dumnezeu suntem morti. Noi nu am avea nici un sens ,nici o logica ,nici un drum .

 Cine esti tu ?
              Pai fara Dumnezeu nu suntem nimic . Am fii doar niste accidente ale naturii .Am fi doar niste coincidente ,niste intamplari fericite . Niste materie care s-a aranjat asa intamplator.Am fii doar un obiect miscator (un robot).


DACA  IL  ACCEPTI   PE   DUMNEZEU :
                             -Intelegi ca nu esti doar o intamplare .Intelegi ca esti iubit ,ca ai  fost dorit ,creeat cu buna stiinta .
                            -Intelegi ca ai un scop in viata .Dumnezeu e lumina ce te ghideaza in intuneric.
                            -Treci mai usor peste momentele grele pentru ca stii ca nu esti singur si ca intodeauna Dumnezeu te vegeaza din umbra si e gata sa te ridice cand ai cazut.


          Dumnezeu  te iubeste , dar trebuie sa te lasi iubit , sa Il accespti si sa Il iubesti la randul tau. Nu te speria daca nu ai facut asta pana acum .Dumnezeu abia asteapta sa te intorci la El .El vrea sa iti spuna ,,Bine ai venit acasa ,Fiule !''.

           

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu