joi, 1 decembrie 2016
Fulg de nea
Nici un fulg de nea nu seamănă cu altul si totuşi împreună formează un tot,un strat alb de zăpadă. Aşa suntem si noi oamenii ,nişte fulgi de nea rătăciți. Să privim la marea asta de oameni şi să realizăm că nu suntem singuri.La fel ca fulgi de zăpadă să ne unim ,sa fim prieteni .Suntem atât de diferiți, dar asta nu înseamnă că trebuie sa ne excludem unii pe alții.Avem obiceiul să îi privim pe ceilalţi şi să zicem că sunt ciudaţi.Nimeni nu e ciudat,suntem doar diferiţi ,speciali şi unici.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu