Un om este o mică parte din acest univers.Un om e mai mult decât ce putem vedea.Un om este un dar,un om este o comoară nepreţuită.Un om poate aduce schimbarea în vieţile celorlalţi oameni.De multe ori trecem pe lâgă cei din jurul nostru ,dar nu ne oprim să îi ascultăm .Cine suntem noi să decidem cine e important şi cine nu?În orce secundă ţi se poate schimba viaţa şi orice om îţi poate schimba viaţa.
Faţă de ce persoane avem datoria de a le schimba viaţa?
Dacă avem impresia că trebuie să avem grijă doar de noi înşine şi de familia noastră ,ne înşelăm.
Suntem datori să îi arătăm fiecărui om pe care îl întâlnim tot ce avem noi mai bun.Suntem datori să îi iubim pe toţi ,suntem datori să îi facem să se vadă pe ei înşişi clar.
Nu ştiu dacă ce am scris aici o să vă placă ,dar ştiu un lucru:că e real. Poate eu nu fac tot ceea ce este corect, dar sigur vă spun ceea ce cred eu că e corect. Noi ,oameni,uneori suntem atât de pirduţi în înăuntrul nostru ,încât uităm de ceilalţi ,iar alteori e tocmai invers.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu