miercuri, 5 aprilie 2017

De ce să îți faci un blog ?

Blogul poate fi jurnalul tău. (Un jurnal de sentimente mai exact ).Când postezi pe blog ești doar tu și un ecran ,te simți însiguranta ,dar în același timp ști ca de partea cealaltă a ecranului e cineva care empatizeaza cu tine.
Uneori când dai sfaturi generale acele sfaturi nu sunt pentru cititori, sunt pentru tine.Adica vorbești cu tine însuți și în același timp vorbești si cu alti oameni (cu cititorii).Blogul reprezintă acea parte din sufletul tău care vrea sa iasă la iveală, dar care e totuși timidă și vrea să se ascundă în spatele unui ecran.
Blogul este construit  din mesajele pe care ai vrea să le spui din tot sufletul  lumii întregi ,atunci când ești intimidat și cuvintele nu au curajul sa iasă din gura ta (deși îți strigă  în cap ).

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu