De ce te comporţi ca şi cum nu-ţi ar păsa ?
De ce ignori când de fapt te interesează?
Crezi că scapi de ceva când te prefaci că nu există?
Încerci să te ascunzi sau să fugi?
Şi nu laşi pe nimeni să pătrundă dincolo de zidurile ce îţi înconjoară sufletul .
De ce acum puţin timp era o cetate frumoasă ,iar acum ...e doar ruine? Oare a trecut răboiul,oare poţi începe să o refaci ?Îti e dor de pacea din cetatea ta,dar stii că tu ai pornit răboiul,nu poţi da vina pe nimeni. Nu esti o victimă .Eşi atacatorul.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu