miercuri, 13 aprilie 2016

Îndemn de credinţă

Afară-i zgomot,
Dar pace-i înauntru.
În suflet mi-a sădit acum
Bucurie,Prea Blândul.

E Tata-L nostru ,şi ne ajută.
Aşa să îi ajutăm şi noi
Pe cei ce ne înconjoară,
Că sunt fraţi cu noi.

Dar viaţa nu va fii perfectă,
Prin greu vei trece poate.
Dar prin credinţa ta
Le-oi birui pe toate.

Cănd lacrimi ţi-or curge pe obraz,
În sus tu să pruiveşti
Şi cu toată credinţa
Cu Isus să vorbeşti.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu