miercuri, 13 iulie 2016

Nu fii trist

Eşti trist?
De ce eşti trist cănd ai un Tată aşa de iubitor?Tu nu ştii că toată durerea de pe Pământ e trecătoare?Tu nu ştii că cineva te iubeşte veşnic? Că deşi te iubelte nu te ţine captiv şi te lasă să vii la El de bunăvoie?Cineva care a murit pentru tine ,ca tu să poţi învia odată cu El. Cineva care ţi-a oferit întreaga lume şi veşnicia .El a făcut atâtea ,doar ca să îl poţi iubii .El te iubeşte şi vrea ca şi tu să îl iubeşti.Dumnezeu te aşteaptă să revii în dragostea Lui .Chiar şi când greşeşti ,El nu te uită şi te aşteaptă să te întorci.Priveşte în jur ,totul este darul lui Dumnezeu pentru tine.Nu vrei să superi un Tată aşa iubitor.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu