sâmbătă, 2 iulie 2016

Vise

Uneori ne abandonăm visele din cauza temerilor .
Vedem că oamenii din jurul nostru au renunţat la visele lor pentru un viitor sigur şi credem că asta trebuie să facem şi noi .Singurul motiv pentru care un om nu şi-a împlinit visul e pentru că a renunţat la el .Dacă îţi doreşti ceva cu adevărat nu renunţa .Pote se va împlini peste un an ,peste 3 sau 50 ,dar dacă te străduieşti cănva visul va deveni realitate.Nu renunţa la vise ,pentru că neîmplinirea lor va deveni un coşmar.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu