miercuri, 13 iulie 2016

Oamenii şi Dumnezeu

Oamenii greşesc ,oamenii se judecă ,oamenii regretă,oamenii învată ,oamenii se vindecă ,oamenii se iartă,oamenii iubesc (îl au pe Dumnezeu în suflet).

Nu te pierde niciodată .Ai nădejde .Dacă nu ai încredere în tine (că poţi face ce e bine) ,ai încredere în Dumnezeu (că te va îndruma).
Când simţi pace şi iubire în suflet ,atunci îl simşi pe Dumnezeu.
În momentele grele ,de picare în păcat ,adu-ţi aminte de aceea pace şi luptă pentru ea .
Dumnezeu te iubeşte ,acceptăi iubirea şi dăruieşte şi tu iubire pentru El şi pentru oamenii din jur.
Niciodată nu e prea târiu .Trezeştete din păcat şi vino Acasă ,(vino spre Dumnezeu).

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu