joi, 25 februarie 2016

Anesteziată

Sunt unele momente în viaţă când te simţi anesteziat.E ca şi cum ai fi în comă.
Vezi,auzi,dar nu poţi să te mişti,eşti blocat.Totul trece pe lângă tine,ani trec ,viaţa trece ,dar tu rămâi blocat în gândurile tale.Ai vrea ca totul să se oprească ,să te aştepte .Dar viaţa nu aşteaptă pe nimeni,tu trebuie să alergi după ea.
Să fiu un suflet fără viaţă ? -Nu vreau.
Să fiu doar o faţă ,printre mi de alte feţe?
Ai vrea să  te trezeşti ,dar îţi e frică.Vrei să simţi din nou ,dar parcă te temi.De fapt din caua asta te-ai şi închis în tine.Sentimentele au fost atât de puternice  încât te-au copleşit şi ai decis că trebuie să renunţi la ele.Chiar dacă te doare ,trezeşte-te din comă.  Revino la viaţă!!!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu