marți, 9 februarie 2016

Dumnezeu te iubeşte

,,Noi iubim pe Dumnezeu ,fiindcă El ne-a iubit cel dintâi."

,,Dragostea lui Dumnezeu s-a arătat prin faptul ca Dumnezeu a trimis în lume pe singurul sau Fiu ,ca noi sa trăim prin El ."
..Poruncă nouă dau vouă:Sa va iubiţi unul pe altul.Precum Eu v-am iubit pe voi ,aşa şi voi sa vă iubiţi unul pe altul."
,,Dragostea este îndelung răbdătoare,este plină de bunătate
.Dragostea nu invidiază,dragostea nu se laudă,nu se umfla în mândrie,nu se poartă necuvincios,nu se caută folosul sau,nu se mânie,nu se gândeşte la rău,nu se bucura de nelegiuire ci se bucura de adevăr,acoperă totul, crede totul ,nădăjduieşte totul ,suferă totul.Dragostea nu va pieri niciodată..."
,,Dumnezeu este  iubire"


Dumnezeu a creat acest pământ si toate câte sunt în el si ni Le-a dat nouă.Tot ce vedem în jur este darul lui Dumnezeu pentru noi.
Dumnezeu L-a trimis pe Fiul Sau, ISUS   HRISTOS pe pământ.
ISUS s-a jertfit si a murit pentru noi.
Dumnezeu e cu noi la fiecare pas ,gata sa ne ajute dacă Îi cerem ajutorul.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu