Omul din faţa ta nu e doar o bucată de carne.
De multe ori ne uităm unii la alţii fără sa ne vedem cu adevărat.Ne comportăm cu persoanele din jurul nostru ca şi cum ar fi nişte obiecte.De multe ori ne comortam chiar cu noi înşine aşa.Suntem atât de preocupaţi de lucrurile materiale ,de ceea ce vrea societatea de la noi ,atât de ancoraţi în aceasta realitate imorală. Oamenii judeca doar cu minte si uita ca au si un suflet .Credem ca suntem realişti ,când de fapt suntem superficiali .Toţi avem si părţi bune si părţi rele ,dar tu nu căuta sa descoperi defectele altora ,ci calităţile lor .Alungă prejudecătile ,treci dincolo de mască si descoperă comoara din interiorul fiecărui om.şi cel mai negru suflet are o scânteie de lumina.Tu nu te lasă pierdut în întuneric ,caută sa găseşti lumina .Va fi greu ,dar într-o zi acea scanteie se va transforma într-o lumina orbitoare.Nu îi judeca pe alţii.Pune-ţi mereu întrebarea ,,de ce ?".
Nu uita: OAMENII AU SUFLET .
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu