Uneori viaţa este aşa de dură. Uneori ne simţim singuri.Sunt situaţii din care credem că nu putem iaşii ,dar nu este aşa.
Orice are o rezolvare.Roagăte lui Dumnezeu şi vei primii toate răspunsurile de care ai nevoie.
Dacă nu îl cunoşti pe Dumnezeu ,e ca şi cum ai trăii în întuneric .Nu poţi vedea pe unde mergi.Tot ce faci e să te izbeşti de lucruri.Dar Dumnezeu e lumina,ce te ghidează în întuneric.Primeşte-L pe Dumnezeu în sufletul tău şi atunci vei înţelege sensul vieţii.Şi chiar dacă vor mai fi momente când te vei simţii pierdut ,nu uita că Dumnezeu e acolo si într-un final vei vedea din nou lumina.
În Dumnezeu găseşti rezolvarea tuturor problemelor.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu