sâmbătă, 2 ianuarie 2016

Alegi fericirea?

  Fericirea...un sentiment atat de dorit ,si totui atat de rar.Vati intrebat vreodata ,,de ce?"


Imagini pentru oameni fericitiDe ce suntem tristi mereu?De ce nu ne trezim dimineata zambind? 
Pai pentru ca avem asteptari prea mari .Pentru ca doar intamplarile majore ne  misca  sufletul.
Nu astepta sa fii fericit cand viata ta va fi perfecta, deoarece acest lucru nu se va intampla niciodata.Cand eram mici aveam mereu zambetul pe buze ,dar  nu datorita perfectiunii vieti ,ci pentru ca stiam sa ne bucuram de orice maruntis.
Fa din lucruri neinsemnate motivul fericirii tale.Te-ai trezit si in dimineata asta ,respiri ,existi...,deci ai toate motivele sa zambeti .
Fericirea e o alegere .Tu alegi sa fii fericit?
Imagini pentru oameni fericitiImagini pentru oameni fericiti

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu