Pai pentru ca avem asteptari prea mari .Pentru ca doar intamplarile majore ne misca sufletul.
Nu astepta sa fii fericit cand viata ta va fi perfecta, deoarece acest lucru nu se va intampla niciodata.Cand eram mici aveam mereu zambetul pe buze ,dar nu datorita perfectiunii vieti ,ci pentru ca stiam sa ne bucuram de orice maruntis.
Fa din lucruri neinsemnate motivul fericirii tale.Te-ai trezit si in dimineata asta ,respiri ,existi...,deci ai toate motivele sa zambeti .
Fericirea e o alegere .Tu alegi sa fii fericit?
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu