joi, 14 ianuarie 2016

Minciuna

Există minciuni bune?

Uneori minţim ca să scăpam din anumite situatii ,sau alte ori ca să nu îi rănim pe alţii.
Dar minciuna nu e bună ,chiar dacă e spusă într-un scop nobil.
Pe moment o să fie bine ,dar după ce se v-a afla adevărul persoana pe care ai minţit-o se v-a supăra de doua ori mai rău.Minciuna te distruge pe interor.Adevărul vrea în fiecare zi sa iasă la iveală .Din înăuntrul tău sapă către exterior ,iar în ziua când va reuşi ,te vei trezi cu o gaură în inima ,atât tu cât şi sufletul persoanei  pe care ai încercat sa o protejezi.
Încrederea e ca un zid ,iar minciuna încearcă sa distrugă zidul cărămidă cu cărămidă.
Păzeşte zidul încrederii ,si nu lăsa sa cadă jos  nici măcar o cărămidă.
Adevărul te eliberează.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu