Trăieşte ,nu doar exista.
De multe ori apreciezi ceea ce ai numai după ce l-ai pierdut .De multe ori apreciezi viaţa ,atunci când e pe cale sa se termine .Dacă ai afla că azi e ultima ta zi , ce ai face ?Uneori uităm că suntem muritori şi avem impresia că avem tot timpul din lume ,dar nu este aşa.Nu mai aştepta .Fă astăzi tot ce ai de făcut ,petreacă mâine.....mâine s-ar putea să nu existe pentru tine.
Bucurate de fiecare lucru ,spunele celor din jur cât de mult îi iubeşti ,ajutăi pe alţii ,iartă ,împlineşteţi visele, şi fă toate lucrurile acestea azi.Nu te plânge de puţinul timp rămas ,bucurăte de el. Acum e timpul să îţi îndeplineşti visele ,acum e timpul să termini tot ce ai început ,acum e timpul să faci voia lui Dumnezeu ,acum e timpul să trăieşti.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu