luni, 4 ianuarie 2016

Fa-ti timp sa ajuti!

Totul se intampla prea repede.Alergam prin viata si uitam sa privim in jurul notru.Uneori suntem atat de concentrati pe propria persoana ,incat nu-i mai vedem si pe ceilalti.

Ar trebui sa realizam ca nu suntem centrul univerului ,ca nu toate lucrurile se invart injurul notru.Suntem doar o picatura de apa intr-un ocean.Nu ar trebuii sa ne petrecem viata gandindune doar la noi insine.Asa e , fiecare om e ca un miniunivers,si fiecare om e important .Dar atsta nu trebuie sa ne faca egoiti ,din contra.Daca fiecare om e important ,atunci nu ar trebui sa ne intereseze de soarta fiecarui om?Ar trebui sa invatam sa daruim,sa ne ascultam ,sa ne intelegem.Daca oameni gresec nu trebuiec criticati ,ci trebuiec facuti sa inteleaga.Daca toata lumea fuge de un om ,nu fugii si tu ,fi acolo pentru el.Fa-ti timp sa ajuti!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu