A scrie înseamnă mai întâi a simţii.
Încercăm să desluşim ce au scris alte persoane.,să analizăm şi să înţelegem.Dar eu cred că mai înainte de a desluşi cuvinte ,trebuie să desluşim sentimente.Oamenii,poeţii ,scriu cu inima ,nu cu creierul. Poetul nu se joacă doar cu ,cuvintele,ci se joacă ce el însuşi.Nu poţi să scrii despre durere ,bucurie,..sentimente dacă tu nu le trăieşti.Închizi ochii,deschii sufletul şi...simţi.
Aşa se naşte poezia ,aşa se naşte orice artă.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu