De ar putea ploaia să spele şi sufletul
Să alunge mizeria să alunge urâtul.
Vreau să fiu eu.
Îmi e dor de mine,aşa cum eram
De zilele în care dansam şi zâmbeam.
Vreau să fiu eu.
Culorile toate s-au şters,
Iar eu acum sunt parcă intr-un alt univers.
Vreau să fiu eu.
Dorinţe în mine se zbat arzător
Nu-i nimic clar;E doar un fior.
Vreau să fiu eu.
Învăţ pas cu pas ce înseamnă origoliul,
Si de-asta nu mai e clar viitorul.
Vreau să fiu eu.
Clipele trec,asemenea gându`,
Iar eu mă transform într-un om prea mândru.
Vreau sa fiu eu.
Încerc să fac bine,apoi iară greşesc,
Mă simt străin ăn acest univers.
Vreau să fiu eu.
Iubirea e tot ce acum mă înconjoară,
Aş vrea să o simt ,dar în mine-i prea rară.
Vreau să fiu eu .
Încerc să dau sens alor mele cuvinte,
Dar nu eu le gândesc,ci inima le simte.
Vreau să fiu eu.
Aş vrea să alung origoliul din mine,
Dar tot ce ar rămâne ar fi doar ruine.
Vreau să fiu eu.
Aştern pe hârtie ale mele trăiri,
Sperând să amorţească ale mele simţiri.
Vreau să fiu eu.
Încerc tot mai tare întunericul să-l alung,
Dar el mă strigă mai tare ,de parcă sunt surd.
Vreau să fiu eu.
Lumina o caut ,mă zbat să ajung la Ea,
Si ştiu că într-o zi ,eu chiar o voi avea.
Vreau să fiu eu.
Iar timpul se scurge asemenea ploii.
Durerea dispare dărâmând orgolii.
Vreau să fiu eu.
Şi rana se vindecă încet şi uşor,
Iar golul din inimă dispare ca un nor.
Vreau să fiu eu.
Lumina a curăţat tot ce în suflet a pătruns.
Îmi e bine aşa ,nu vreau alt răspuns.
Acum sunt eu.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu