luni, 28 martie 2016

Ai nădejde

Nu e uşor să fii bun. E nevoie de mult exerciţiu şi voinţă.
Uneori mai facem fapte rele ,îi supărăm pe cei din jur ,îl supărăm pe Dumnezeu .Dar dacă îţi doreşti cu adevărat să urmezi calea cea dreaptă ,Dumnezeu te v-a ajuta , îţi v-a da înţelepciune. Toţi oamenii fac greşeli ,dar e important e să ne întoarcem pe drumul cel bun. Dumnezeu te iubeşte ,iubeşte-L şi tu pe El.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu